Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Odpowiednik syskey  (Przeczytany 1032 razy)

Offline raidgar98

• Newbie
  • *
Odpowiednik syskey
« dnia: Styczeń 06, 2016, 10:06:44 pm »
Witam
Jestem nowym użytkownikiem Linux'a w dystrybucji Ububtu 14.04
Po ostatnim obejrzeniu filmu (#132) z kanału "5 sposobów na ..." zaciekawiła mnie funkcja "syskey" na systemie windows. Czy Ubuntu również posiada taką funkcję? Jeżeli tak to jak ja aktywować i skonfigurować? Jeżeli nie to czy istnieje dodatkowe oprogramowanie?
Dodam że wpisywałem w Google:
Syskey ubuntu
Syskey ubuntu odpowiednik
Ubuntu pendrive login
Większości były podpowiedzi jak złamać zabezpieczenie windows.
Z góry dziękuję

Offline pavroo

• Global Moderator
  • Hero Member
Odp: Odpowiednik syskey
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2016, 01:22:01 am »
Witaj
Z tego co przeczytałem o syskey dla windows, wynika że jest ot aplikacja do zaszyfrowania hasła w systemie, czy tak?
Większość (chyba wszystkie) dystrybucji Linux zapisuje hasła w pliku, do którego pełny dostęp ma tylko administrator systemu, a same hasła są zaszyfrowane bez żadnych dodatkowych programów.
Nic nie jest tak proste, jak się wydaje.
Danielle Steel

Offline raidgar98

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2016, 03:38:43 pm »
Bardzo Dziekuje za odpowiedz, jednakze bardziej mi chodzilo o sama idee braku mozliwosci odpalenia systemu, bez wlozenia uprzednio "klucza", w naszym przypadku pendrive'a. Myslalem, zeby na przyklad wyciac jakis plik systemowy i wkleic go na pendrive'a, dzieki czemu system nie ruszy bo nie ma pliku, a my mu go dostarczamy wraz z dostarczeniam pendrive'a, jednakze wolalbym uzyc jakies lepszej metody, niz tak "na dziko"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2016, 03:40:56 pm wysłana przez raidgar98 »

Offline Albedo 0.64

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2016, 06:21:37 pm »
Witaj. Domyślam się, że zależy ci na uruchamianiu komputera przy pomocy klucza usb. Jest na to sposób i nazywa się PLOP Linux. Jest to mini system live CD/USB do uruchamiania różnych systemów operacyjnych. W tym przypadku program rozruchowy GRUB powinieneś mieć zainstalowany na osobnej partycji poza sektorem rozruchowym MBR. Wtedy uruchomienie komputera będzie możliwe jedynie przez system z pendrive.
Linux Mint Debian
Linux registered user 556565