Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Modem DTV na Antergosie  (Przeczytany 1266 razy)

Offline Piejanto

• Jr. Member
  • **
Modem DTV na Antergosie
« dnia: Grudzień 30, 2015, 03:59:55 pm »
Mam problem z zainstalowaniem  modemu DTV na Antergosie.
Jest tak:
 Modem to Overmax OV-TN-01B. Mam do niego firmware dvb-usb-it9135.fw. Rozpakowałem owo firmware i przekopiowałem do katalogu /lib/firmware tak ,jak to było poprzednio w Mincie.Następnie zmieniłem mu prawa dostępu na -rwx- . Wszędzie.
Dodałem do tego get_dvb_usb i też ustawiłem podobne uprawnienia.
Świecą się w katalogu na zielono z gwiazdkami jako > *dvb-usb-it9135.fw <oraz > *get_dvb_usb < ale ...nic poza tym. Mam zamontowane Kaffine, które bardzo ładnie się sprawdzało poprzednio na Mincie, ale teraz nie działa. Będę wdzięczny za zainteresowanie i pomoc.

Podaję tu dla ułatwienia mój adres : piejanto@o2.pl

Offline Albedo 0.64

• Global Moderator
  • Hero Member
Odp: Modem DTV na Antergosie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2015, 04:35:23 pm »
Tak to już jest, na jednej dystrybucji działa a na innej nie chce. Arch i pochodne używają zmodyfikowanych kerneli i tu może być pies pogrzebany. Wychodzi na to, że nie masz zainstalowanych potrzebnych zależności do twojego sterownika, poszukaj w menedżerze pakietów wpisując słowa kluczowe "overmax", "dvb-usb-it9135", "dvb" itd. Powinno pokazać ci jakieś wyniki i pakiety do zainstalowania.
Linux Mint Debian
Linux registered user 556565

Offline Piejanto

• Jr. Member
  • **
Odp: Modem DTV na Antergosie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2016, 04:41:22 pm »
Problem rozwiązany. Chodziło o to, że w Kaffeine trzeba było zmienić ustawienia. A ja zgłupiałem, bo Linuxy już tak dobrze biegają, że pozapominałem prawie wszystko. A zaczynałem z Mandrake 6.0. Dziękuję kolegom za zainteresowanie.