Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Jaki Wybrać linuks pod następujący laptop.  (Przeczytany 1247 razy)

Offline wczoraj

• Newbie
  • *
Jaki Wybrać linuks pod następujący laptop.
« dnia: Październik 08, 2015, 05:35:39 pm »
Witam testowałem juz ubuntu 12.04 aktualnie uzywam lubuntu 12.04 działa wszystko okej ale czasem przytnie przy obróbce video więc chciałbym się dowiedzieć jaki jeszcze możecie polecić
mój laptop to : (chciałbym jakiś stabiliny do multimediów obróbka video,przeglądania internetu.
zastanawiam się od pewnego czasu nad XUBUNTU.
Acer : E5-511
Procek :  4x Intel Pentium N3530 , 2,16Ghz
Intel Bay Trail

« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2015, 05:37:41 pm wysłana przez wczoraj »

Offline Albedo 0.64

• Global Moderator
  • Hero Member
Odp: Jaki Wybrać linuks pod następujący laptop.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2015, 07:36:37 pm »
Witaj. Jedyne co mogę ci podpowiedzieć to nowsza wersja systemu ale z tym możesz poczekać do wiosny na nowy LTS. Do zastosowań multimedialnych możesz wypróbować AVLinux który ma specjalnie zmodyfikowane jądro pod kątem wydajności do obróbki audio i wideo (info tu: http://linuxiarze.pl/distro-avlinux/). Warto dobrać odpowiedni system do wymagających zadań. Przycięcia o których wspominasz nie muszą być winą systemu, przypuszczam raczej że wynika to ze słabej karty graficznej która ma za mało pamięci podręcznej. Pozdrawiam.
Linux Mint Debian
Linux registered user 556565

Offline kkrzysiek92

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2015, 09:07:19 pm »
Manjaro z KDE lub Cinnamon

Oczkins92

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2016, 07:50:11 pm »
Przestrzegam nad Xubuntu i innych dystrybucjach opartych na XFCE.Jest problem z laptopami pomimo tego że to najlepsze moim zdaniem środowisko na lapka.Taki kompromis wydajności z funkcjonalnością