Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Problem z Biosem  (Przeczytany 703 razy)

Offline kejk

• Newbie
  • *
Problem z Biosem
« dnia: Lipiec 08, 2016, 04:34:16 am »
Witam

Dziś Zainstalowałem Linux mint 18 na laptopie. Wszystko chodzi generalnie okey i jestem bardzo zadowolony.. tylko jest jeden problem, a mianowicie nie mogę podczas restartu wejść do biosa standardowym klawiszem bo od razu ładuje się Linux. Ktoś wie jak temu zaradzić?

Offline Albedo 0.64

• Global Moderator
  • Hero Member
Odp: Problem z Biosem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2016, 11:17:13 am »
Witaj. W takiej sytuacji przytrzymuję wciśnięty klawisz BIOS-u (u mnie F2) równocześnie z klawiszem zasilania i trzymam wciśnięty do momentu uruchomienia BIOS.
Linux Mint Debian
Linux registered user 556565

Offline kejk

• Newbie
  • *
Odp: Problem z Biosem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2016, 02:20:23 pm »
Niestety zaproponowane rozwiązanie przez Ciebie nie pomogło. Zmieniłem sekcje Timeout w grubie na 10 i udało się osiągnąć taki stan że co prawda wyświetla się ekran startowy gdzie można wybrać czy się chce wejść do biosu( klawisz F2) i niby po wciśnięciu cos sie tam dzieje... ale potem i tak ładuje sie Linux zamiast biosa. Przed samym załadowaniem Pulpitu wyświetla się napis : usb 2-1.4: Device not accepting addres 4, error -32