Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Linux mint Rose tworzenie partycji recovery  (Przeczytany 737 razy)

Offline bos_kg

• Jr. Member
  • **
Linux mint Rose tworzenie partycji recovery
« dnia: Maj 27, 2016, 09:52:02 pm »
Hej po dłuższym poznawaniu oraz złapania podstawy dzięki kilku osobą z forum za co dziękuje a teraz chce zapytać działu nie znalazłem odpowiedniego  mianowicie mam Acer one  D270 taki Netbook o takich jakie podam parametrach poniżej a zmieniam z maszynki Windows ten komputerek na Linuxowy za kilka dni naklejce   naklejkę  Linux wszystko Windowsa odkleiłem i wpadłem na pomysł podczas kolejnej instalacji stworzyć partycje Recovery tylko nie wiem jak wtedy bardziej bym pokazał choć sobie innym ze można zrobić komputer na wzór niby kupionego z Linux i złudzenie by producenta przypominał produkt tylko pomóżcie z tą partycją Recowery

Procesor
Firma Intel
Liczba rdzeni 2
Model i zegar (GHz)   N2600 - 2x 1,6
Pamięć
Pojemność RAM (MB) 1024
Rodzaj DDR3 1333 1Gb
Obsługa do 2Gb
Karta graficzna
Model GMA
Wersja 3600
Własna pamięć (MB)   1024

Offline Albedo 0.64

• Global Moderator
  • Hero Member
Odp: Linux mint Rose tworzenie partycji recovery
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2016, 04:32:01 pm »
Nie ma przeszkód, by utworzyć sobie dowolną partycję z dowolnym przeznaczeniem. Uruchom Gparted i utwórz nową partycję (np. 10 GB) z etykietą Recovery. Zamontuj ją w systemie, żeby była widoczna w menedżerze plików. W Linux Mint jest "Narzędzie do tworzenia kopii zapasowych" w menu System -> Administracja.  Wykonaj kopię zapasową programów i plików wskazujac nową partycję Recovery jako miejsce docelowe.
Linux Mint Debian
Linux registered user 556565

Offline bos_kg

• Jr. Member
  • **
Odp: Linux mint Rose tworzenie partycji recovery
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2016, 12:04:22 am »
Super dzięki